Panele Fotowoltaiczne

Współpraca z naszą firmą to nie tylko wysoka jakość stosowanych materiałów oraz pewny standard obsługi. To również sprawdzone procedury, dzięki którym w porządkowany sposób otrzymasz produkt najwyższej jakości. Poniżej znajdą Państwo wiele ciekawych informacji i zapraszamy również do zapoznania się z procesem instalacji krok po kroku według Ventus Energia.

A może szukasz paneli dla firm? – Fotowoltaika dla firm

Panele Selfa GE S.A.

Ventus Energia oferuje panele fotowoltaiczne znanego polskiego producenta SELFA GE S.A.

Produkowane przez firmę SELFA GE S.A., panele fotowoltaiczne spełniają wszystkie obowiązujące europejskie normy z zakresu projektowania, kontroli, badań i bezpieczeństwa modułów fotowoltaicznych. Zgodność z normami (IEC 61215 (e.2), IEC 61730-1 oraz IEC 61730-2) potwierdzona jest certyfikatem niemieckiego Instytutu Badań i Certyfikacji VDE.

Panele produkowane są na zautomatyzowanej linii produkcyjnej wykorzystującej najnowsze rozwiązania technologiczne gwarantując tym samym wysoką jakość i powtarzalność procesu.

Dowiedz się więcej – Panele Selfa.

Dzięki znakomitej jakości swoich produktów firma SELFA GE S.A oferuje

 • 12 letnią gwarancję bezawaryjnej pracy produktów z zachowaniem liniowego spadku mocy
 • 1 rok (97% mocy maksymalnej)
 • 10 lat (91,8% mocy maksymalnej);
 • 25 lat (83% mocy maksymalnej).

Klasyczne 60-ogniwowe moduły polikrystaliczne to solidność i ekonomia w jednym. Moduły produkowane są wyłącznie w dodatniej tolerancji mocy.

 • Cechy naszych produktów:
 • Podwyższone parametry wytrzymałości mechaniczne
 • Wysoka wydajność dzięki zastosowaniu technologii AR
  (szkło antyrefleksyjne)
 • Ułatwione samooczyszczanie powierzchni modułu
  dzięki technologii SELF-C
 • Zredukowany wpływ temperatury na parametry pracy
 • Spełnione najwyższe europejskie wymogi jakościowe,
  potwierdzone certyfikatami VDE
 • 25-letnia liniowa gwarancja mocy
 • 100% podwójna inspekcja EL

Moduły polikrystaliczne w technologii “half-cut” powstają przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji krzemowych modułów PV, gwarantując najwyższe parametry wytrzymałości mechanicznej oraz wysoką sprawność. Moduły z serii SV120P  testowane są na oddziaływanie mgły solnej, amoniaku oraz pyłów. Moduły produkowane są wyłącznie w dodatniej tolerancji mocy

Moduł serii SV60M to klasyczny moduł monokrystaliczny odznaczający się znakomitymi właściwościami mechanicznymi i wysoką sprawnością dzięki zastosowaniu ogniw w technologii PERC. Moduły produkowane są wyłącznie w dodatniej tolerancji mocy. (+5W)

Moduły monokrystaliczne PREMIUM posiadają najwyższą wydajność dzięki połączeniu technologii “half-cut” oraz ogniw PERC, przy zachowaniu najwyższych parametrów wytrzymałości mechanicznej. Moduły z serii SV120M testowane są na oddziaływanie mgły solnej, amoniaku oraz pyłów. Moduły produkowane są wyłącznie w dodatniej tolerancji mocy

panele selfa
Selfa GE
Kilka informacji o firmie
Firma z ponad osiemdziesięcioletnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży. W 2004 roku poszerzyła profil działalności o odnawialne źródła energii, a w 2012 roku uruchomiła nowoczesną, zautomatyzowaną linię do produkcji modułów fotowoltaicznych. W 100% polski kapitał i długoletnia tradycja.

Jak powstają moduły fotowoltaiczne w firmie SELFA?

Panele Leapton Solar Co.

Nasza firma oferuje również sprzedaż i montaż paneli firmy Leapton Solar która znajduje się w elitarnym klubie firm listowanych w ratingu TIER 1 firmy Bloomberg New Energy Finance.
Leapton Energy Co., Ltd to firma technologiczna z siedzibą w Kobe. Specjalizuje się w produkcji wysokowydajnych monokrystalicznych modułów PV w swoim wyposażonym w najnowocześniejsze maszyny zakładzie produkcyjnym Leapton Solar Co.,Ltd zlokalizowanym w Changshu (ChRL). Firma produkuje z użyciem modnej ostatnio technologii ogniw połówkowych (half-cut-cells), dostarczając na rynek japoński wyłącznie moduły monokrystaliczne i jest jednym z kluczowych graczy na tym wymagającym rynku. Firma przeszła certyfikację TUV, modułów PV PID, Chemitox, JET i innych międzynarodowych organizacji autorytatywnych.
 • Moduły monokrystaliczne o mocy 330Wp, wykonany w technologii ogniw połówkowych (half-cut-cells), o wydajności 19,60% i dodatniej tolerancji (+5%). Odporne na mgły solne , opary amoniaku , tarcia piasku i grad. Wytrzymałość na wiatr 2400 Pa oraz obciążenie śniegiem 5400 Pa.
 • Moduł 15 lat gwarancji na produkt
 • Moduł 25 lat jakości produkcji
Fabryka Lapton Solar. Zobacz film.

Inwertery PV Afore

Wiele udogodnień, dziesięcioletnia gwarancja producencka, proste menu w języku polskim oraz pełne wsparcie techniczne podczas ewentualnych problemów.
Słowo o inwerterach.

Prąd stały powstający w fotoogniwach nie nadaje się do zasilania większości domowych urządzeń, dlatego wymagane jest jego przetworzenie do napięcia nominalnego 230 V i częstotliwości 50 Hz.

Do tego służą właśnie falowniki, nazywane inaczej inwerterami. Ich zadaniem jest zamiana prądu stałego (DC) na przemienny (AC). Jego odpowiedni dobór ma wpływ na wydajność i żywotność modułów fotowoltaicznych. Istotnym parametrem jest sprawność, która określa, jaka część energii zostanie zamieniona z prądu stałego na przemienny, a jaka utracona. Informację taką znajdziemy na jego karcie katalogowej. Deklarowana wartość sprawności dotyczy zaprojektowanej mocy.

Ze względu na typ instalacji wyróżniamy:

 • inwertery przystosowane do współpracy z siecią elektryczną (on-grid)
 • inwertery nie współpracujące z siecią (off-grid).

W zależności od typu, wytwarzają one prąd przemienny jednofazowy lub trójfazowy.

Nasz Partner Afore
Afore Polska Sp. z o.o.
38-300 Gorlice
Biecka 21A

Inwertery jednofazowe HNS

Afore HNS to seria falowników jednofazowych dostępnych w zakresie mocy od 1kW do 5kW.

Wszystkie modele posiadają obudowę typu UNIBODY, która jest jednolitą konstrukcją aluminiową. Powierzchnia tej konstrukcji jest anodowana, co zwiększa wytrzymałość oraz skutecznie przeciwdziała utlenianiu i korozji od kwasów i zasad.

Obudowa UNIBODY wraz z zewnętrznym induktorem zapewniają efektywne odprowadzanie ciepła, co znacząco poprawia niezawodność oraz wydłuża żywotność inwertera.

Menu inwertera obsługiwane jest przy pomocy przycisków indukcyjnych, które nie posiadają fizycznych styków, co czyni inwerter praktycznie niezawodnym eksploatacyjnie.

Komunikacja odbywa się poprzez moduł WiFi (z możliwością zmiany na moduł (Ethernet). Konfiguracja połączenia z monitoringiem jest bardzo intuicyjna poprzez wykorzystanie aplikacji mobilnej.

Inwertery trójfazowe BNT

Afore BNT to seria falowników trójfazowych dostępnych w zakresie mocy od 3kW do 60kW. Temperatura wewnątrz inwertera jest skutecznie zmniejszana poprzez izolację głównego źródła ciepła – induktora (znajdującego się na zewnątrz falownika, w tylnej części sekcji przyłączeniowej). Zewnętrzny radiator zajmuje całą powierzchnię sekcji roboczej inwertera, co znacznie poprawia niezawodność i żywotność falownika.

Obudowa wykonana z aluminium jest anodowana, a w przypadku modeli > 17kW dodatkowo malowana elektrostatycznie, co zapewnia wysoką odporność na korozję oraz warunki atmosferyczne.

Inwerter uruchamia się z polską normą PN-EN 50438, a w menu falownika domyślnie występuje język polski. Inwerter obsługuje się przy pomocy przycisków indukcyjnych, co czyni inwerter praktycznie niezawodnym eksploatacyjnie.

Komunikacja odbywa się poprzez moduł WiFi (z możliwością zamiany na moduł Ethernet). Konfiguracja połączenia z monitoringiem jest bardzo intuicyjna poprzez wykorzystanie aplikacji mobilnej.

Inwertery PV Sungrow

Sungrow to kluczowe przedsiębiorstwo high-tech w Chinach. Specjalizuje się w badaniach i rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisowaniu nowych urządzeń zasilających energię słoneczną, energię wiatru i magazynowanie energii.
Główne produkty to falowniki fotowoltaiczne, przetwornice wiatrowe, system magazynowania energii, nowy system napędowy dla motoryzacji i pływające elektrownie fotowoltaiczne. Firma dostarcza najwyższej klasy rozwiązania dla elektrowni PV. Sungrow od ponad 22 lat zajmuje się wytwarzaniem energii w sposób nowy. Produkty i usługi obejmują już ponad 60 krajów. Zespół R&D składa się z najlepszych ekspertów z różnych dziedzin. Firma wdrożyła 79 GW mocy falowników na całym świecie, co stanowi 15% globalnego udziału w rynku.
 • Max. wydajność 98,2%,
 • Elastyczne konfiguracje łańcucha PV ze stosunkiem DC/AC, do 1.3
 • Bogate funkcje monitorowania online przez App lub Web
 • Bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania firmowego
 • Wzmocnienie przepływu energii z inteligentnym licznikiem Sungrow
 • Dokładna dynamiczna kontrola zasilania
 • Wbudowany ogranicznik przepięć i ochrona różnicowoprądowa
 • Ochrona antykorozyjna kategorii C5
 

Dedykowany pod mikroinstalacje:
FALOWNIKI SERII – SG2K-S / SG2K5-S / SG3K-S
FALOWNIKI SERII – SG3K6-D / SG4K6-D / SG5K6-D

 • Max. wydajność powyżej 98,%,
 • Pojemność przeciążenia 1.1, 10% wyższa wydajność, przy wysokim natężeniu napromienienia
 • Opcjonalna opatentowana funkcja odzyskiwania PID
 • Funkcja monitorowania prądu struny do szybkiego rozwiązywania problemów
 • Szybkie uruchomienie, łatwe monitorowanie lokalne i online
 • Wbudowane ograniczniki przepięć i zabezpieczenie różnicowoprądowe
 

Dedykowany pod mikroinstalacje:
FALOWNIKI SERII – SG5KTL-MT / SG6KTL-MT / SG8KTL-M
FALOWNIKI SERII – SG10KTL-M / SG12KTL-M
FALOWNIKI SERII – SG15KTL-M / SG20KTL-M

 • 5 MPPTs z maksymalną efektywnością 98.7%
 • Kompatybilny z modułami bifacial
 • Wbudowana funkcja odnowy PIOj
 • Kompatybilny z kablami AL oraz Cu AC
 • Bezprzewodowa komunikacja – WiFi w opcji
 • Darmowy monitoring
 • Zdalna aktualizacja oprogramowania
 • Ochrona IP66 oraz CS
 • Zabezpieczenia TYP li
 

Dedykowany pod komercyjne instalacje:
FALOWNIKI SERII – SG33CX / SG40CX / SG50CX

Nasz Partner Sungrow
Corab Sp. z o.o.
10-547 Olsztyn
Michała Kajki 4

Inwertery PV SolarEdge

SolarEdge od 2006 jest producentem inteligentnej technologii, która pozwala dzięki falownikowi, optymalizatorami mocy i portalowi monitoringu na jeszcze większą kontrolę nad instalacją fotowoltaiczną, większe bezpieczeństwo i lepsze uzyski.
Dlaczego właśnie technologia SolarEdge?
 • Pozwala na maksymalne i elastyczne wykorzystanie powierzchni dachu
 • Instalacja wyprodukuje więcej energii
 • Monitoruje pracę każdego modułu
 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki funkcji SafeDC TM
 • Przyjazny portal monitoringu w języku polskim
 • Obniża koszty konserwacji i serwisu Niesprawny moduł w każdej chwili możesz zastąpić innym bez straty jego mocy
 • 12 lat gwarancji w standardzie na falowniki i 25 lat na optymalizatory mocy

Maksymalna moc z każdego modułów

Większa moc = mniejsze wydatki. Jeden moduł fotowoltaiczny o mniejszej sprawności podłączony do tradycyjnego falownika łańcuchowego wpływa negatywnie na wydajność całego łańcucha. System SolarEdge minimalizuje ten efekt, stale zapewniając maksymalną wydajność każdego modułu. W systemie fotowoltaicznym każdy moduł posiada indywidualny maksymalny punkt mocy (MPP). Różnice pomiędzy modułami skutkują powstawaniem strat mocy.

Wysoki poziom bezpieczeństwa – SafeDC

Funkcja SafeDC jest wbudowanym narzędziem minimalizującym ryzyko porażenia prądem. W trakcie instalacji lub gdy sieć czy falownik są wyłączone (również w trakcie konserwacji) optymalizatory mocy automatycznie przełączają się na tryb bezpieczeństwa, w którym napięcie wychodzące z każdego optymalizatora zostaje zredukowane do 1 V. Napięcie łańcuchowe jest utrzymywane poniżej poziomu ryzyka tym samym zwiększając bezpieczeństwo instalacji i Państwa domu jak również, instalatorów, konserwatorów i strażaków.

Bezpłatny monitoring i mniejsze koszty serwisowe

SolarEdge oferuje darmowy system zdalnego monitorowania na poziomie modułu, łańcucha i całej instalacji, zapewniający stałe najwyższą wydajność instalacji. Platforma monitorowania na bazie chmury umożliwia kompleksową analizę, śledzi i raportuje o wydajności energetycznej, czasie pracy systemu, współczynniku wydajności i wynikach finansowych. Określone i automatyczne powiadomienia do natychmiastowego wykrywania błędów, dokładnej konserwacji i szybkiego reagowania umożliwiają minimalizację wizyt i czasu ich trwania na miejscu. Platforma monitorowania SolarEdge jest dostępna zawsze i wszędzie z komputera czy urządzenia mobilnego.

Inwertery dla domu (jednofazowe)
SOLAREDGE SE2200-S6000H HD-Wave
SOLAREDGE SE3680H-SE6000H_EV_Z_LADOWARKA

Inwertery dla domu (trójfazowe)
SOLAREDGE SE3K – SE10K
SOLAREDGE SE12K SE27.6K

Dedykowany dla dużych inwestycji fotowoltaicznych
SOLAREDGE Synergy Technology SE50K – SE82.8K DS PL

Nasz Partner SolarEdge

Najlepsze gwarancje na rynku

Produkty SolarEdge zostały zaprojektowane na długookresową wydajność, optymalizatory mocy SolarEdge posiadają najdłuższą na rynku 25-letnią gwarancję, natomiast falowniki 12-letnią gwarancję (z możliwością niskokosztowego przedłużenia na 20 lub 25 lat). Taka gwarancja chroni inwestycję i daje poczucie bezpieczeństwa.

Zabezpieczenia AC/DC i Osprzęt

Produkty, dzięki którym dokonujemy regulacji i pomiarów wraz z paletą komponentów zabezpieczających jesteśmy w stanie dostarczyć konfigurację najlepszej jakości.

Pamiętaj, iż zawsze możesz skontaktować się z naszym działem handlowym. Poinformujemy Cię o wszystkich szczegółach regulacji i pomiarów.

ABB (Asea Brown Boveri)


 

Jest jednym ze światowych liderów w dziedzinach energetyki oraz automatyki Przedsiębiorstwo jest zaangażowane w wielu gałęziach przemysłu, działa w sektorach energetycznym, wydobywczym, morskim, paliwowym, transportowym oraz przetwórstwa minerałów. Oprócz działalności produkcyjnej Grupa ABB prowadzi także prace badawczo-rozwojowe, współpracując z ponad 70 uczelniami wyższymi.

Jednym z produktów stosowanych przy budowie instalacjach fotowoltaicznych jest ogranicznik przepięć – Typ 2 – stanowiący odpowiedni poziom ochrony dla Twojej instalacji.

Ograniczniki przepięć OVR typu 2 są zaprojektowane do ochrony instalacji elektrycznych i urządzeń czułych przed pośrednimi udarami i zapewniają niski poziom ochrony (Up). Charakteryzują się zdolnością do bezpiecznego rozładowywania prądów o kształcie fali 8/20 µs.

Główne korzyści

 • Urządzenia SPD OVR T2 są dostępne w określonych wersjach wielobiegunowych dla wszystkich systemów rozdzielczych.
 • Dla wszystkich wersji maksymalny poziom ochrony Up wynosi 1,5 kV, co jest wartością odpowiednią do ochrony wszystkich urządzeń końcowych, nawet tych o najwyższej czułości prądowej.
 • Bezpieczniki lub wyłączniki ABB mogą stanowić zabezpieczenie rezerwowe dla każdej wersji urządzeń SPD.
 

 


RS Components


 

Firma wspierająca sektor OZE oferująca gamę produktów pomiarowych i regulujących:

 • Akcesoria do montażu paneli słonecznych
 • Akcesoria pomiarowe urządzeń solarnych
 • Części pomiarowe urządzeń solarnych
 • Regulatory ładowania
 • Ładowarki wiatrowe wraz z niezbędnymi akcesoriami

Jednym z produktów stosowanych przy instalacjach fotowoltaicznych jest:

Multimetr cyfrowy RS PRO IDM71 przenośny 6mA ac 750V ac DKDCAL, który mierzy:

 • Napięcia prądu stałego i zmiennego – do 1000 V prądu stałego
 • Prąd stały i prąd zmienny – do 600 μA
 • Tester oporności i ciągłości – do 60 MΩ
 • Dioda – przerwa w obwodzie napięcia do 3 V.
 • Pojemność – zakres od 6 nF do 6 MF

Schrack Technik Polska Sp. z o.o.


 

Jest jednym z wiodących przedsiębiorstw w dystrybucji innowacyjnych produktów w zakresie szeroko pojętej elektrotechniki. Firma zaopatruje w elektrotechnikę klientów Centralnej i wschodniej Europy.
Oferuje produkty m. in. z zakresu elektrotechniki, danych/SAT, bezpieczeństwa, budownictwa i oświetlenia – zawsze najwyższej jakości, która jest potwierdzona przez wykwalifikowanych doradców technicznych.

 
 

Zainteresowany?

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się

Skip to content