Instalacja Krok po Kroku - Fotowoltaika

Współpraca z naszą firmą to pewny standard obsługi oraz sprawdzone procedury, dzięki którym w uporządkowany sposób otrzymasz produkty najwyższej jakości. Poznaj pięć kroków skutecznej instalacji wg Ventus.

Procedurę instalacji rozpoczynamy od wyboru rodzaju produktów lub usług – paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowym lub systemów inteligentnego zarządzania energią “BMS / Smart Home”. Dowiedz się jak przebiega wizja lokalna, sposób podpisania umowy, oferta finansowania, montaż i końcowy odbiór.

30

dni na realizację umowy

Czas jest kluczowym czynnikiem współpracy. Podpisanie umowy to gwarancja przygotowania, wdrożenia i uruchomienia Twojej instalacji w maksymalnie 30 dni wraz z testami.

Wybór produktu

W ofercie znajdziesz panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe oraz rozwiązania do zarządzania energią.

Wybierz którego rodzaju produktem jesteś zainteresowany oraz poznaj szczegóły pierwszego kroku współpracy.

Nie wiesz jakiego rodzaju produkt wybrać? Wykorzystaj kalkulator oszczędności, zostaw swój e-mail. Otrzymasz w informacji zwrotnej naszą propozycję specjalnie dla Ciebie.

Przygotuj Rachunek za Prąd

Wykonujemy obliczeniaDzięki rachunkowi za prąd podczas rozmowy będziemy w stanie szybko ustalić jakiego rodzaju urządzenie będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Jeżeli posiadasz pod ręką wszystkie rachunki za ostatni rok – analiza będzie dokładniejsza.

Moc Przyłączeniowa

Sprawdź na rachunkuNa rachunku sprawdź jaką mocą przyłączeniową dysponujesz. Jeżeli będzie zbyt niska należy zmienić warunki przyłączeniowe z dostawcą energii.

Koncepcja montażu paneli

Dach? Ogródek? Plac?Zastanów się gdzie chciałbyś mieć zamontowane panele fotowoltaiczne. Jeżeli nie masz pomysłu, przedstaw nam swoje propozycje – wybierzemy dla Ciebie najlepszą opcję.

Wizja Lokalna

W oparciu o analizę Twoich potrzeb wiemy już wszystko co potrzebne jest do konkretnej i ostatecznej wyceny.

Zastanów się wstępnie co chcesz osiągnąć. Oszczędzać prąd? Podgrzewać wodę? Wykorzystywać energię w inteligentny sposób? Pamiętaj, iż fotowoltaikę, turbiny wiatrowe oraz BMS / Smart Dom możesz łączyć w działające razem zestawy.

Wizja lokalna

Szczegóły są bardzo istotnePodczas rozmowy zadamy ważne pytania – szczegóły miejsca montażu (rodzaj pokrycia, nachylenia, powierzchnie, konstrukcja), sposób połączenia z Twoją instalacją elektryczną, lokalizację bezpieczników. To konkretna i krótka rozmowa, która oszczędzi Twój czas.

Podpisanie Umowy

Podpisanie dopasowanej specjalnie dla Ciebie Umowy rozpoczyna naszą współpracę. Ustalamy terminy dostarczenia sprzętu, kwestie finansowe (łącznie z finansowaniem) oraz termin montażu i uruchomienia.

Uwaga! Dzięki naszym Partnerom w ramach umowy oferujemy atrakcyjne pakiety finansowania zakupu wybranych przez Ciebie produktów. Dowiedz się więcej i skorzystaj z naszej oferty!

Co znajdziesz w umowie?

Nasza umowa jest czytelna, prosta i zrozumiałaNasza umowa została przygotowana z myślą o Twoim bezpieczeństwie w oparciu o jasne i czytelne reguły oraz zasady postępowania. Stawiamy na przejrzystość i zrozumiałą formę wszystkich proponowanych zapisów.

Finansowanie Twojej inwestycji

Skorzystaj z oferty naszych PartnerówProfesjonalne doradztwo w dziedzinie produktów bankowych i kredytów na instalację urządzeń do produkcji energii.

Uwaga! Odpis podatkowy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 grudnia 2018 r. od 1 stycznia osoby fizyczne od podstawy podatku dochodowego mogą odliczyć wydatki do kwoty 53,000 zł brutto poniesione na instalacje fotowoltaiczne. A jeżeli kwota podatku jest niższa od kwoty ulgi, przysługuje odliczenie również w kolejnych 5 latach.

Zaopatrzenie w Sprzęt

Po podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki wysyłamy do Ciebie sprzęt do montażu. Ekipa montażowa dojedzie na montaż zaraz po dostawie w ustalonym wcześniej terminie.

Zastanów się wstępnie co chcesz osiągnąć. Oszczędzać prąd? Podgrzewać wodę? Wykorzystywać energię w inteligentny sposób? Pamiętaj, iż fotowoltaikę, turbiny wiatrowe oraz BMS / Smart Home możesz łączyć w działające razem zestawy.

Montaż i Rozruch Próbny

Nasz zespół po pojawieniu się w Twoim domu lub firmie natychmiast przystępuje do prac instalacyjnych, które zakończone są próbnym rozruchem instalacji.

Zastanów się wstępnie co chcesz osiągnąć. Oszczędzać prąd? Podgrzewać wodę? Wykorzystywać energię w inteligentny sposób? Pamiętaj, iż fotowoltaikę, turbiny wiatrowe oraz BMS / Smart Home możesz łączyć w działające razem zestawy.

 

Odbiór Końcowy

Jesteśmy gotowi! Pamiętaj, iż w naszej ofercie znajdziesz dodatkowe usługi związane z obsługą, serwisem i rozwojem naszej instalacji.

Zachęcamy do poznania naszego programu “Ventus Pro“, w którym znajdziesz atrakcyjne pakiety obsługi pogwarancyjnej (dozór 24h, coroczne przeglądy oraz przedłużenie gwarancji), rozwój instalacji, wymianę dodatkowego sprzętu odbiorczego na ekologiczny (np.: żarówki LED, grzejniki sterowane cyfrowo). Zapraszamy!

Prace końcowe

Regulacje i TestyZwieńczeniem robót jest montaż dedykowanego zabezpieczenia odgromowego, wyrównanie potencjału paneli oraz wykonanie szeregu pomiarów: pomiary uziemienia, rezystancji izolacji, skuteczności ochrony przeciwporażeniowej oraz skuteczności ochrony odgromowej.

Protokół odbiorczy

Podsumowanie oraz oficjalny odbiór pracPodpisanie protokółu odbiorczego oraz przekazanie dokumentacji, zgłoszenia instalacji do zakładu energetycznego oraz ostateczne rozliczenie wykonanych prac.

Zainteresowany?

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się

Skip to content