Domowe turbiny wiatrowe

Domowe turbiny wiatrowe to nowość na polskim rynku energetycznym. Niemniej jednak coraz więcej właścicieli domów wolnostojących, małych firm czy gospodarstw rolnych stawia na odnawialne źródła energii. Niewątpliwie więc zainteresowanie przydomowymi elektrowniami wiatrowymi stale rośnie. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy podążać z duchem czasu, a zarazem dbać o otaczające nas środowisko. W zależności od mocy domowe turbiny wiatrowe pozwolą na zasilenie oświetlenia, podstawowych urządzeń AGD, a nawet podgrzania wody. Decydując się na współpracę z naszą firmą, stawiasz nie tylko na wysoką jakość stosowanych materiałów, gwarantujących wieloletnią i bezawaryjną pracę oraz pewny standard obsługi, ale także sprawdzone procedury, dzięki którym w uporządkowany sposób otrzymasz produkt najwyższej jakości. Poniżej znajdą Państwo wiele ciekawych informacji i zapraszamy również do zapoznania się z procesem instalacji krok po kroku według Ventus Energia.

Turbiny Ventus Energia SWIND 1000 i 2000

Dlaczego warto zdecydować się na domowe turbiny wiatrowe?

Domowe turbiny wiatrowe to nie tylko doskonała alternatywa dla tradycyjnie dostarczanej energii elektrycznej czy skuteczny sposób na zabezpieczenie gospodarstwa przed ewentualnymi awariami. Decydując się na nasze wiatraki energetyczne, masz gwarancję, że do ich budowy zostaną wykorzystane najwyższej jakości materiały, a całość konstrukcji będzie się wyróżniać:

 • szybkim i łatwym montażem,
 • estetycznym wyglądem, który nie zaburzy przydomowego krajobrazu,
 • wysoką efektywnością,
 • odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne,
 • łatwością w obsłudze, a także cichą pracą.
Turbiny Ventus Energia ® Swind ma moc nominalną w zależności od modelu od 1 kW do 2,5 kW przy prędkości wiatru 10 m/s.

Domowa turbina wiatrowa składa się z obrotnicy i prądnicy, zabudowanych wewnątrz gondoli, steru regulacji kierunkowej, śmigła oraz sterownika elektronicznego. Urządzenie jest sprzedawane w opcji z masztem wsporczym, o parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klienta. 

Turbina została całkowicie zaprojektowana i wykonana na terenie naszego kraju. Jej elementy zewnętrzne wykorzystane do złożenia konstrukcji zostały wykonane z metalu, a następnie ocynkowane, dzięki czemu nie ulegną szybkiemu zniszczeniu bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Instalacja:

Turbina Ventus Energia ® Swind może być zamontowana na dachu budynku lub na jednej z jego ścian zewnętrznych, co nie wymaga pozwolenia na budowę pod warunkiem, że wysokość turbiny nie przekracza 3 m powyżej obrębu dachu.

Turbina Ventus Energia ® Swind służy do zasilania w energię indywidualnych zabudowań typu:

 • domy jednorodzinne
 • domki letniskowe
 • małe firmy produkcyjne i usługowe
 • gospodarstwa rolne
 • niewielkie hotele i pensjonaty
 • obiekty użyteczności publicznej

Domowe turbiny wiatrowe – niezaprzeczalna funkcjonalność

Oferowane przez naszą firmę domowe turbiny wiatrowe mogą pełnić funkcję dodatkowego źródła energii, wspomagającego zasilanie budynków podłączonych do sieci lub stanowić samodzielne źródło energii w przypadku obiektów, które nie mają dostępu do sieci elektrycznej. Bez wątpienia stanowią one skuteczny sposób na poprawę bilansu energetycznego, obniżenie rachunków za prąd, zabezpieczenie domu przed awariami w dostawach prądu, a także ochronę środowiska naturalnego. Domowe turbiny wiatrowe o mocy od 1 kW do 2,5 kW stosuje się przede wszystkim do:

 • ogrzewania wody,
 • oświetlenia gospodarstwa,
 • zasilenia mniejszych urządzeń elektrycznych.
 
Można zapoznać się ze szczegółami pobierając kartę katalogową : Pobierz tutaj
 

Jednak co najważniejsze, nasza firma oferuje specjalnie projektowane mocowania, dzięki którym możliwe jest posadowienie turbiny na dowolnej powierzchni.

Nasze instalacje

Turbiny Ventus Energia STORM 3000, 4000, 5000

Turbina Ventus Energia ® Storm ma moc nominalną od 3 kW do 5kW przy prędkości wiatru 11 m/s. Składa się z głowicy turbiny wraz z przewodem siłowym, transmisyjnym i kołnierzem mocującym, gotowej do posadowienia na maszcie (prądnica w osłonie z obrotnicą, śmigło i układ sterów regulacyjnych) oraz sterownika zasilającego grzałki 160-400V, w komplecie z grzałką zanurzeniową 3 faz. 6kW. 400V obrotnicy.

Instalacja:

Turbina Ventus Energia ® Storm jest instalowana na maszcie wolnostojącym. Posadowienie masztu wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Na życzenie Klienta zapewniamy pomoc przy przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.

Turbina Ventus Energia ® Storm służy do zasilania w energię indywidualnych zabudowań typu:

 • większe domy jednorodzinne
 • domki letniskowe
 • małe firmy produkcyjne i usługowe
 • gospodarstwa rolne
 • niewielkie hotele i pensjonaty
 • obiekty użyteczności publicznej

Turbina może pełnić funkcję dodatkowego źródła energii, wspomagającego zasilanie budynków podłączonych do sieci elektrycznej lub stanowić samodzielne źródło energii w przypadku obiektów, które nie mają dostępu do sieci elektrycznej. Turbina Ventus Energia ® Storm jest dedykowana do zasilania budynku w ciepłą wodę użytkową /zasilanie bojlera, wspomaganie układu centralnego ogrzewania w budynku/. Są to obwody elektryczne w budynku o największym obciążeniu mocą. W komplecie z turbiną Klient otrzymuje grzałkę do pieca C.O. o odpowiednich parametrach zapewniających optimum pracy turbiny. Poprzez zastosowanie przekształtnika elektronicznego ( inwertera wiatrowego ) istnieje możliwość połączenie z siecią Zakładu Energetycznego. 

Opłacalność ekonomiczna:

Turbina wyprodukuje ok. 7000 kWh rocznie. (Przy założeniu, że będzie pracowała przez 25% dni w roku). Przy średniej cenie energii dla gospodarstw domowych (Taryfa G-11), wynoszącej w 2019 r. 0, 67 zł za 1 kW przekłada się to na oszczędność na rachunku za prąd w wysokości ok. 4690 zł. w skali roku. W związku ze spodziewanym wzrostem cen energii opłacalność urządzenia będzie z roku na rok rosła. Według prognozy Ministerstwa Gospodarki za 5 lat ceny energii będą o 20% wyższe niż obecnie.

Nasze instalacje

System Hybrydowy – turbina wiatrowa z fotowoltaiką

schemat możliwych połączeń

Sterowniki elektroniczne dostarczane w opcji do turbin wiatrowych Ventus Energia ® Swind pozwalają na podłączenie paneli fotowoltaicznych. Taki hybrydowy układ jest bardzo korzystny w polskich warunkach klimatycznych.

Panele fotowoltaiczne pozwalają uzupełniać niedobór energii elektrycznej w dni słoneczne, przy braku wiatru i wykorzystywać dodatkowo wyprodukowaną energię w układzie obwodów elektrycznych. Poniżej schemat obrazujący przykładowy system hybrydowy.

Napięcie pojedynczych fotoogniw zwykle nie przekracza 24V. Dlatego poszczególne panele łączy się ze sobą szeregowo, podobnie jak akumulatory. W ten sposób łącząc ogniwa uzyskuje się napięcie [V] wyższe niż napięcie połączonych akumulatorów. Zalecane jest podłączenie fotoogniw w takiej konfiguracji, żeby ich napięcie było wyższe o około 20% od napięcia znamionowego akumulatorów. To umożliwia swobodny przepływ prądu i optymalne ładowanie akumulatorów.

System hybrydowy złożony z turbiny wiatrowej Ventus Energia ® 1500 Swind i 3kWp ogniw fotowoltaicznych wyprodukuje ok. 5000 kWh rocznie. Przy średniej cenie energii dla gospodarstw domowych (Taryfa G-11) wynoszącej w 2023 r. 0,8 zł za 1 kW wytworzenie takiej energii we własnym zakresie pozwala zmniejszyć rachunek za prąd o ok 4000 zł.

W związku ze spodziewanym wzrostem cen energii opłacalność urządzenia będzie z roku na rok rosła. Według prognozy Ministerstwa Gospodarki za 5 lat ceny energii będą o 20% wyższe niż obecnie…

Nasze instalacje

Zainteresowany?

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się

Skip to content