Pompy ciepła Kołton

Kołton to polski producent, który od ponad 40 lat dostarcza swoim klientom wysokiej jakości piece centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Pierwotnie przedsiębiorstwo skupiało swoją działalność na ślusarstwie, jednak ze względu na coraz większe zapotrzebowanie na kotły, a także innowacyjne rozwiązania technologiczne, w latach 90. producent poszerzył swoją działalność. Nie da się ukryć, że aktualnie Kołton jest jednym z najpopularniejszych producentów kotłów grzewczych na terenie kraju, który nieustannie zaskakuje klientów coraz to nowszymi rozwiązaniami. W jego ofercie można znaleźć m.in. kotły na paliwa stałe, czyli węgiel, drewno lub biomasę, podajniki na pellet i/lub ekogroszek, a także pompy ciepła Kołton opracowane wspólnie z naukowcami z AGH w Krakowie.

Pompy ciepła Kołton- na czym polega ich fenomen?

Na przestrzeni lat branża instalacyjna przeszła prawdziwą transformację. Na rynku pojawiły się nowoczesne rozwiązania technologiczne, które nie tylko spełniają najwyższe wymagania klientów, ale także są odpowiedzią producentów na przeciwdziałanie smogowi oraz ogólną degradację środowiska. Większość aktualnie oferowanych urządzeń grzewczych jest podporządkowana prowadzonym programom oraz zmianom zachodzącym zarówno w ustawach krajowych, jak i wymaganych przez Unię Europejską. Z roku na rok w sprzedaży pojawia się coraz więcej urządzeń, które wspomagają rozwój ekologicznych źródeł ciepła. Nie da się ukryć, że ze względów prawnych, ale także ekologicznych coraz więcej przedsiębiorców oraz właścicieli budynków wolnostojących stawia na nowoczesne kotły kondensacyjne, kolektory słoneczne, a także pompy ciepła Kołton, których bez wątpienia największą zaletą jest możliwość pozyskiwania energii cieplnej z darmowych zasobów naturalnych. Wbrew niepozornemu wyglądowi urządzenia od Kołton, pompy ciepła są w stanie zapewnić w każdym budynku, niezależnie od jego przeznaczenia, znaczący wkład w oszczędzanie zasobów naturalnych oraz ekonomiczną produkcję ciepła. Najczęściej oferowane przez nas urządzenia wykorzystywane są w instalacjach przemysłowych.

Montaż pompy ciepła Kołton
pompa ciepła Kołton zamocowana na ścianie budynku

Zalety pompy ciepła Kołton

Innowacyjna pompa ciepła Kołton, a dokładnie AIRKOMPAKT została opracowana we współpracy z naukowcami z AGH w Krakowie. Urządzenie zostało dostosowane do warunków klimatycznych występujących w Europie Środkowej, dzięki czemu doskonale sprawdzi się na terenie całego kraju. Pompę wyposażono m.in. w sprężarkę Copeland Scroll przystosowaną do pracy z czynnikiem chłodniczym R290 oraz dużym parownikiem, gwarantującym wysoką wymianę ciepła pomiędzy powietrzem zewnętrznym a czynnikiem roboczym.

Oprócz tego urządzenie charakteryzuje się niskim ciśnieniem tłoczenia, tym samym powodując mniejsze zużycie energii, mniejszy hałas, a także dłuższą trwałość sprężarki. Wyposażone w sterownik produkcji firmy Tech_ z intuicyjnym menu umożliwia sterowanie za pomocą internetu lub aplikacji pobranej na urządzenie mobilne. Oczywiście pompa ciepła od Kołton ma znacznie więcej zalet, jednak co najważniejsze doskonale sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach usługowych lub przeznaczonych do użytku publicznego. Urządzenie w okresie letnim może służyć jako klimatyzacja.

Pompa ciepła Kołton a układ hybrydowy

Hybrydowy system grzewczy to doskonałe rozwiązanie zarówno dla wieloobszarowego przedsiębiorstwa, jak i domu jedno- bądź wielorodzinnego. Łączy w sobie dwa źródła ciepła, a dokładnie pompę ciepła oraz dodatkowe źródła ciepła. Jego głównym źródłem jest oczywiście ekologiczna pompa ciepła Kołton, która może być wspomagana m.in. kolektorami słonecznymi czy kotłem na pellet, również dostępnymi w ofercie polskiego producenta.

Pompa ciepła Kołton – wieloletnia inwestycja

Kołton pompa ciepła podobnie jak domowe turbiny wiatrowe, Smart Home czy panele fotowoltaiczne to wieloletnia inwestycja, która z pewnością się zwróci. Niemniej jednak przed bezpośrednim zakupem należy rozważyć wszystkie tzw. za i przeciw. Przede wszystkim pompa ciepła stanowi niezwykle opłacalne rozwiązanie dla właścicieli domów bez dostępu do gazu ziemnego. Warto również wziąć pod uwagę średnią żywotność urządzeń wykorzystujących naturalne źródła energii. Podobnie jak pozostałe oferowane przez nas rozwiązania, pompy ciepła Kołton mogą pracować bezawaryjnie przez ponad 25 lat. Niemniej jednak jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości bądź pytania, gorąco zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Nasi specjaliści z pewnością postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru oraz montażu pompy ciepła Kołton w Twoim przedsiębiorstwie czy domu mieszkalnym jedno- lub wielorodzinnym.

zainstalowana pompa ciepła Kołton przy domku jednorodzinnym

Interesuje Cię montaż pompy ciepła Kołton? Wcześniej sprawdź naszą ankietę!

Posiadamy również niezbędne certyfikaty:

Certyfikat - deklaracja zgodności UE Kołton

Zainteresowany?

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się

Skip to content